Jdi na obsah Jdi na menu
 


Černá perla

  S plachtami temnými jako bezměsíčná noc a s obdobně natřeným trupem je Černá perla každým coulem pirátskou lodí.Je stvořena pro boj a na obou bocích má dvě řady střílen s kanony.Plavba na Černé perle vyžaduje týmovou práci,zručnost a sílu.Posádka musí spolupracovat,aby dokázala napnout potrhané plachty proti větru.Když hrozí nebezpečí,bojují piráti na život a na smrt,aby ibránily sebe i svou milovanou loď.

  Pirátským lodím,stejně jako válečným námořním lodím,velí kapitáni,rozdíl je ovšem v tom,že piráti uposlechnou jen ty rozkazy,s nimiž souhlasí.Námořníci na Černé perle přísahají na Pirátský zákon,ale ten určuje jen základní pravidla:posádka dokonce může sesadit kapitána,když se jim znelíbí.

  Ačkoli se Jack řídí podle svého speciálního kompasu,naviguje stejně tak jako ostatní námořníci.U pobřeží spoléhá na námořní mapy.Na širém moři používá přístroj zvaný sextant,kterým se měří výška Slunce nad obzorem.Z tohoto údaje dokáže vypočítat,jak daleko se doplavil na sever či na jih.

  Piráti jsou jako všichni námořníci pověrčivý a věří,že ženy na palubě nosí lodím smůlu.Dělají jednu vyjímku: dřevěné ženy jsou povoleny,ale jen když jsou přibité na přídi jako tzv. galionová figura.Ta na Černé perle znázorňuje krásnou ženu s napřaženou dlaní,z níž se chystá vyletět pták.

ObrazekObrazekObrazek