Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kapitán Jack Sparrow alias Johnny Deep
Obrazek

Ve filmu:
Kapitánu Jacku Sparrowovi koluje v žilách možská voda.Údajně se narodil při tajfunu na pirátské lodi,aspoň to tak jeho kamarádi říkají.Nepřátelé se nestarají o to,jestli jeho srdce přečerpává krev,vodu anebo rum.Ti ho chtějí vidět viset na oprátce nebo ležet na dně moře.Ale Jack vždy dokáže zázračně uniknout z jejich spárů.Díky odvaze,štěstí a mazanosti se vyvlékne i z těch nejošemetnějších situací.
Jack je nejšťastnější za kormidlem Černé perly.Tato loď pro něho znamaná mnohem víc než jen ,,kýl,trup,palbu a plachtoví..."-je to jeho svoboda.I když se proti němu vzbouří posádka,Jack Sparrow bude vždy kapitán a Černá perla jeho loď.
Jack působí jako strašný pirát,který nic nevpustí mezi sebe a svoji svobodu anebo bohatství.Ale není tak zlý,jak se zdá.Jeho hrozba,že Elizabeth zardousí okovy,kterými má spoutané ruce,je finta.Jack by mohl zabít půvabnou ženu,kterou právě zachránil před utonutím?

Obrazek


Jack je tak trošku dandy a jeho oděv na první pohled prozrazuje kapitána.Dlouhé kalhoty,námořnické holiny,šerpa vyzdobená uzly ho odlišují od posádky jeho lodě.ObrazekJackova inteligence,šarm a ušlechtilá povaha z něho dělá oblíbeného společníka.Tak oblíbeného,že mu dokonce dělá potíže zapamatovat si jména a tváře.Třebaže dámy v tavernách Tortugy nepustily Jacka z hlavy,všechny si svorně myslí,že pár facek by mu občerstvilo paměť.

Pití je jedno z nejoblíbenějších potěšení piráta.Stejně tak jako všichni piráti i Jack věří,že ,,rum tě přenese přes časy,kdy jseš bez peněz,spíš než naopak".
Jack miluje skvosty.Na Isla de Muerta se do nich oblékne.Na krk si zavěsí šňůry perel,ruce si nazdobí prsteny a na hlavu si nasadí zlatou korunu.Obrazek
Výřečnost pomáhá kapitánu Jackovi k tomu,aby si proklestil cestu kolem nejostražitějších hlídek-aspoň na čas.Aby se dostal na palbu Interceptoru,řekne jeho hlídce,že Černá perla může předstihnout kdejakou loď.Zatímco se hlídkující dohadují,jestli Černá perla se svojí posádkou zatracených námořníků vůbec ještě existuje,Jack vklouzne na palbu.
Kde květnatá slova nezaberou,osvědčují se podvody.Jack drží Elizabeth jako rukojmí,ale je obklopek namířenými bodáky,a tak je téměř jisté,že skončí na šibenici.Naštěstí je nedaleko příhodný nákladní jeřáb se silným lanem,který se dá využít k úniku do bezpečí.

Obrazek


V životě:
Datum narození: 09.06.1963

Místo narození: Owensboro, Kentucky, USA
Znamení: Blíženci

Životopis:
Jeho plné jméno je John Christopher Depp II. Má dva sourozence sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako osobní manažerka a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů. Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.

Se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho.

Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street". Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus (Střihoruký Edward, Benny and Joon, Ed Wood).

Během natáčení Střihorukého Edwarda poznal i svou lásku herečku Wionu Riderovou . Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever". Johny chodil i s Kate Moos i když spíš střídavě.

Měl problémy s drogami, ale všechno vyvrcholilo tím, když se herec River Phoneix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper´s Room v Los Angeles. To ho naprosto odradilo a rozhodl se přestat.

V roce 1996 měl svůj režijní debut ("The Brave") a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace "Man Ray".

Dne 24. 5. 1999 se mu kolem půl deváté v nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradisová. S níž se rozhodl žít ve Francii, ale své herecké kariéry se nevzdává a pokračuje. V roce 2001 se objevil ve snímku Z pekla v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovače.

S režiserem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů Střihoruký Edward a Ed Wood také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu Karlík a továrna na čokoládu nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu Mrtvá nevěsta Tima Burtona.

Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor’s Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera Hledání Země nezemně (2004), kde hrál s Kate Winsled a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor’s Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z Karibiku: prokletí Černé perly (2001). Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže a v současné době natáčí již třetí pokračování Pirátů z Karibiku.