Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na konci světa

V kinech od 24.5.2007

ObrazekTřetí díl veleúspěšné série.
Elizabeth je unesena orientálním pirátem Sao-Fengem. Mezitím vychází na povrch řada dalších potíží a ještě se musí přichystat další záchranná výprava.

S hrdiny se vidíme velmi pravděpodobně naposled. Místo poslední bitvy, kde se kapitán Jack Sparrow, kovář Will a jeho družka Elizabeth utkají se všemi starými známými z jedničky a dvojky - těmi budiž například Norrington, Beckett a Jones, ale nebude samozřejmě chybět ani Barbossa Geoffreyho Rushe a ve dvojce nově do pirátského vesmíru vhozený Stellan Skarsgård alias Bill Turner. Postav tedy bude přehršel a finální boj o Sedm moří vskutku velkolepý. A aby to bylo zakončení se vším všudy, tedy absolutně stylové podle všech žánrových pravidel a diváckých předpokladů, dobro se zlem se utká na duchařské lodi ne náhodou připomínající Titanic. Parní stroj na hýřivé barvy, atraktivní lokace, sympatické postavy a z toho plynoucí popcornový mamon řídí i potřetí Gore Verbinski, šikovný to chlapík, který se díky zprvu nenápadnému remaku Kruhu dostal do hodně výsadního postavení mezi současnou režijní hollywoodskou smetánkou.

A takhle nějak to na konci světa asi vypadá:

Obrazek

Obrazek

JAK JE TO S JACKOVOU SMRTÍ?

Už se ví, že druhý film vyvrcholí bitvou s mazlíčkem Daveyho Jonese - Krakenem. Ten potopí pirátskou loď, Černou Perlu a Jacka Sparrowa společně s ní a na "smrt a očistec" pošle Jacka. Než se dostane k Očistci, setká se s Kapítánem Barbossou, který tam byl uvězněn od své smrti v prvním filmu.
Každopádně, po této scénce druhý film končí. Dříve než může být vysvětleno proč tam Barbossa byl. Jackova smrt a Barbossovo zjevení v Očistci dají filmu otevřený konec a vše bude vysvětleno ve třetím filmu.

Obrazek A JAK TO ASI BUDE VE TROJCE?

Ví se, že by se měl jmenovat Na konci světa a do českých kin by měl dorazit 24.května 2007. Víme, že na soundtracku k tomuto dílu se můžeme dočkat takových interpretů jako Bono Vox a Johnny Depp. Tito dva by měli nazpívat námořnické písničky, takže se určitě máme na co těšit. Jak to bude s postavami ve trojce? Jak ve dvojce, tak i ve trojce můžeme počítat s hrdiny prvního dílu. Setkáme se opět s posádkou Černé Perly, s El a Willem (mezi kterýma to bude trošku skřípat), překvapivě s Barbossou, s posádkou Bludného Holanďana a kupodivu (nebo spíš díkybohu) s milovaným Jackem (tož co by to bylo za díl bez kapitána Jacka Sparrowa?). Protože se děj pirátů přesune až na konec světa (tedy do Asie, jistě jste si všimli foteček Johnnyho Deppa v dost podivném samurajském oblečku) můžeme tedy očekávat i nárůst nových postav z tohoto prostředí. A jak to bude s dějem? Podle amerických spoilerů: Kraken sněd Jacka, který tím pádem zemřel a dostal se do očistce, kde se střetl s Barbossou, jenž byl pak oživen Tiou Dalmou. Proto se Jackovy záchranné akce zúčastní i Barbossa. Ten ale určitě nemá takovou starost o Jacka jako o svou loď Černou Perlu (přeci jí šéfoval 15 let, takže je víc kapitánem než Jack). Ale jak se Černá Perla dostane z hlubin moře, to už je záhada. Mezitím se lord Beckett zmocní Krakena a bude se pokoušet zbavit oceán od všech pirátských lodí či svých nepřátel a konkurence. Jack se střetne se svými zachránci, ale pak japonští korzáři unesou El a pak bude probíhat nová záchranná akce.:)))) Jak si to Jack s Willem vyřídí, to se dozvíme až v kině, jisté je, že El nejspíš skončí s Willem. Objeví se totiž nová a velmi důležitá postava a měla by to být samotná dcera Davy Jonese (i když se spekuluje, že by to mohla být samotná Tia Dalma), do které se zamiluje samotný Jack. Aby toho nebylo málo, bude muset Jack se svými přáteli zlikvidovat Krakena i s Beckettem, takže akce si užijeme dost a dost.