Jdi na obsah Jdi na menu
 


Will Turner alias Orlando Bloom
Obrazek
Ve filmu:
Dokud nepoznal Jacka Sparrowa,byl kovář Will Turner obyčejným řemeslníkem.Jeho život se pohyboval kolem práce a byl platonicky zamilován do ženy,o které věděl,že nikdy nemůže být jeho.Ale několika hodin se jeho svět převrátí vzhůru nohama.Ocitne se ve světě pirátů,zvrhlíků,dobrodružství a zrady.
Will se poprvé setkal s Elizabeth jako malý chlapec.Tehdy byl zachráněn jako trosečník z lodi,kterou napadli piráti.Elizabeth,která se o vyčerpaného chlapce starala,se do něho okamžitě zamilovala-ačkoli ji vylekalo,když u něho našla pirátský medajlonek.
Will věřil,že jeho otec byl poctivý námořník.Aztécký medailonek,který od něho dostal,považuje za lacinou cizokrajnou cetku.Protože je šokovaný a zdrcený,když mu Jack odhalí,že jeho otec byl "Štruple Bill Turner,dobrej chlap a výbornej pirát."
I po osmi letech je Will stále mužem Elizabethiných snů.Přestože se mu Elizabeth neostýchá říct,co k němu cítí,její otec by jim sňatek nikdyObrazek nepovolil.Guvernérova dcera je příliž dobrá partie pro pouhého kováře!
V kovárně v Port Royal Will rozdmýchává velké měchy a přikládá drevěné uhlí do víhně.Výheň rozpaluje ocel do běla.Kování krásného ostří šavle je nevděčná práce:mnoho hodin bušení,ohýbání,broušení a leštění naučilo Willa trpělivosti.
Přestože Willův mistr John Brown je opilec a zřídkakdy pracuje,kovárna patří jemu,a tak jeho jméno zdobí i zbraně,které Will vyrobí.Brown také shrábne zásluhy za dopadení Jacka Sparrowa po šťastné ráně prázdnou lahví.
Will se umí ohánět šavlí jako voják.Není divu:poté co vyková novou zbraň,cvičí s ní celé hodiny.Když objeví Jacka v kovárně,pirátský kapitán a kovář jsou téměř rovnocení soupeři.,,Ty se ale vyznáš,to se musí nechat," utrousí Jack na Willovu adresu,když v poslední chvíli odvráti porážku v souboji akrobatickým kouskem s čepelí.Obrazek
Na rozdíl od obřadní zbraně,kterou vyrobil pro komodora Norringtona,vypadá Willova zbraň jednoduše.Má jen prostou litinovou rukojeť a poloviční koš.Čepel je speciální,samozřejmě.Will použil metodu španělských kovářů,aby byla pevná a zárověň lehká a pružná.
Když se Jack octne před katem,Will mu přispěchá zachránit život-přestože sám tím velmi riskuje.Ačkoli Will ví,že se jeho pirát možná oběsí sám,má silný cit pro to,co je správné a co ne.

ObrazekV životě:
Datum narození:
13.01.1977

Místo narození:Canterbury, Kent, England, UK

Znamení:Kozoroh

Životopis:
Orlando Bloom se narodil a vyrůstal v Canterbury v Anglii spolu se svou mladší sestrou Samanthou. Už od mládí chtěl být hercem a díky podpoře své matky se začal zúčastňovat místních hereckých festivalů. V 16-ti letech se přesunul do Londýna, kde se připojil k National Youth Theatre a po dvě sezóny s nimi účinkoval, než získal stipendium na herecké škole British American Drama Academy. Na konci působení se skupinou si zahrál tajného agenta ve hře "A Walk in the Vienna Woods". Což mu pomohlo k malé roli v britském televizním filmu "Wilde" (1997).

Další herecké vzdělání si Orlando Bloom doplnil na prestižní Londýnské škole "Guildhall School of Music and Drama". Běhěm studia na této škole si zahrál v několika klasických divadelních představeních. Během studia se mu přihodila nešťastná nehoda, když spadl z druhého patra na záda. Naštěstí se mu neporušila mícha a za nedlouho jej propustili z nemocnice.

Stejně jako většina jeho známých ze studia se pokoušel získat roli v připravované trilogii Pána prstenů. Po mnoha zkouškách a výběrových řízerních si měl zahrát roli Faramira (který se objevuje v druhém dílu Dvou věží ), ale po schůzce s režisérem Peterem Jacksonem mu byla nabídnuta jedna z hlavních rolí Legolase Greenleafa. Role Legolase mu byla nabídnuta dva dny před dokončením studia v roce 1999.

Na roli Legolase se připravoval několik měsíců předtím, učil se jezdit na koni, střílet z luku a šermovat. Postavu, kterou ztvárnil je nesmrtelný 2 931 let starý elf s nadlidskými schopnostmi. Celá trilogie se natáčela na Novém Zélandě 18 měsíců. První díl Pán prstenů - Společenstvo prstenů "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" byl uveden do kin v roce 2001.Film se ihned stal absolutní jedničkou, která bořila statistiku nejen v návštěvnosti, ale i tržbách. Spolu s Elijahem Wodem  (Frodo) Ianem McKellenem (Gandalf – čaroděj), Vigi Montersem (Aragorn řečený Chodec - člověk) a Liv Tyler (Arwen - elfka) se stali středem zájmu všech světových médií. Orlando má ve skutečnosti krátké tmavé vlasy, ale v trilogii se objevuje s dlouhou blond parukou.

Orlando Bloom se ihned po dokončení natáčení Pána prstenů vrhl na malou roli v dalším úspěšném filmu Černý jestřáb sestřelen "Black Hawk Down". Druhý díl Pán prstenů - Dvě věže "The Lord of the Rings: The Two Towers" byl uveden do kina o rok později a kopíroval úspěchy prvního dílu. Třetí pokračování Pán prstenů - Návrat Krále "The Lord of the Rings: The Return of the King" bylo uvedeno do kin v USA v roce 2003 a u počátkem roku 2004.

Roku 2003 také potvrdil svůj hvězdný status trhákem z produkce Jerryho Bruckheimera Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly, kde si zahrál po boku Johnnyho Deepa a Kiery Knightley. O 3 roky později ztvárnil opět postavu Willa Turnera ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006) a v současné době natáčí již třetí pokračování Pirátů z Karibiku.